Skocz do głównej treści strony
REKLAMA

PZS w Redzie pierwszą szkołą w Polsce im. Maurycego Mochnackiego

Data: 30-11-2022

Powiatowy Zespół Szkół w Redzie, jako pierwszy w Polsce, otrzymał imię Maurycego Mochnackiego. Tym samym wszystkie szkoły wchodzące w skład Zespołu od dzisiaj noszą imię wybitnego Polaka.

– Misją szkoły jest nie tylko przekazywanie wiedzy, ale także kształtowanie postaw młodych ludzi i ukazywanie im wartości ponadczasowych, takich jak odpowiedzialność, uczciwość czy patriotyzm. Przyjmując imię Maurycego Mochnackiego, publicysty, krytyka literackiego, teoretyka polskiego romantyzmu oraz uczestnika Powstania Listopadowego, który w swoim życiu kierował się miłością do Ojczyzny, szkoła z powodzeniem kontynuować będzie ważne zadanie wychowania w duchu patriotyzmu, przywiązania do Ojczyzny oraz poszanowania historii, tradycji narodowych i dziedzictwa kulturowego – powiedziała Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

Podczas uroczystości odbyło się także odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej Maurycego Mochnackiego. W trakcie wydarzenia nie zabrakło życzeń, gratulacji oraz podziękowań skierowanych do dyrekcji, nauczycieli i pracowników szkoły, za pełną zaangażowania pracę edukacyjną, wysiłek włożony w kształtowanie charakterów uczniów oraz wychowanie w duchu patriotyzmu.

Zdjęcia:Powiat Wejherowski | Facebook

Grafika 1: PZS w Redzie pierwszą szkołą w Polsce im. Maurycego Mochnackiego
Grafika 2: PZS w Redzie pierwszą szkołą w Polsce im. Maurycego Mochnackiego
Grafika 3: PZS w Redzie pierwszą szkołą w Polsce im. Maurycego Mochnackiego

Polecamy

REKLAMAOgłoszenie Starosty Lęborskiego

Ogłoszenie Starosty Lęborskiego

Więcej
REKLAMAOgłoszenie Starosty Lęborskiego

Pogoda w Lęborku

Polecamy

REKLAMAAparaty słuchowe

Aparaty słuchowe

Więcej
REKLAMAMaszyny rolnicze

Maszyny rolnicze

Więcej

Przejdź do góry strony