Skocz do głównej treści strony
REKLAMA

Słupski Marsz Równości - po raz pierwszy w Słupsku

Data: 01-06-2023

3 czerwca 2023 ulicami Słupska przejdzie Marsz Równości, współorganizowany przez Stowarzyszenie "Kobiecy Słupsk", Słupską Radę Kobiet oraz Kluboksięgarnię Cepelin Books. Celem Marszu jest wsparcie równych praw osób LGBT+, wolności wyboru i szacunku dla odmienności. Organizatorki i organizatorzy Słupskiego Marszu Równości zapraszają osoby mieszkające w Słupsku, w regionie, oraz wszystkich przyjezdnych do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, któremu patronatu udzieliła Prezydentka Miasta Słupska Krystyna Danilecka -  Wojewódzka. Honorowym patronatem Marsz objął Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk.

Marsz wyruszy z mostu George'a Grosza od strony ul. Szarych Szeregów o godz. 11:00, a następnie przejdzie ulicami miasta. Dzień będzie obfitować w towarzyszące głównemu wydarzeniu atrakcje zorganizowane na terenie obejmującym most Georga Grosza wraz z terenami przyległymi – w okolicach Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej.

O dodatkowych atrakcjach osoby organizujące na bieżąco informują na:

Ig: https://www.instagram.com/slupskimarszrownosci/ 

Fb: https://www.facebook.com/SlupskiMarszRownosci 

Będą to stoiska tematyczne, m. in.: punkty informacyjne organizacji pozarządowych, tęczowa kuchnia marszowa, sprzedaż gadżetów związanych z Marszem Równości. W ramach wydarzenia odbędą się kameralne występy i warsztaty artystyczne. Będzie to okazja, żeby miło spędzić czas w przyjaznym otoczeniu. Zakończenie wydarzenia planowane jest na godzinę 14:00. 

W dzień Marszu, jak i w dni go poprzedzające, odbędą wydarzenia towarzyszące. Będą to m. in.: przegląd filmów „queer” w Kinie Rejs, warsztaty tworzenia transparentów, społeczna akcja artystyczna w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej, oraz warsztaty języka inkluzywnego w Kluboksięgarni Cepelin Books.

Osoby uczestniczące w przemarszu wyrażą swój sprzeciw wobec dyskryminacji, szkodliwych stereotypów i czarno-białej wizji świata. Bo miłość nie wyklucza, a siła nowoczesnego społeczeństwa tkwi w różnorodności, która uczy otwartości. 

Wieczorem, o godz. 19:00 planowane jest After Party - impreza muzyczna w Kawiarni Artystycznej „Antrakt”. Bawić się będzie można w towarzystwie Drag Queen i Drag King. Swoimi występami ubarwią ten wieczór: Kylie, Vanessa Odesa, Lady Brigitte i Figa. Wstęp wolny.

Grafika 1: Słupski Marsz Równości - po raz pierwszy w Słupsku
Grafika 2: Słupski Marsz Równości - po raz pierwszy w Słupsku

Polecamy

REKLAMAOgłoszenie Starosty Lęborskiego

Ogłoszenie Starosty Lęborskiego

Więcej
REKLAMAOgłoszenie Starosty Lęborskiego

Ogłoszenie Starosty Lęborskiego

Więcej
REKLAMAOgłoszenie Starosty Leborskiego

Pogoda w Lęborku

Polecamy

REKLAMAAparaty słuchowe

Aparaty słuchowe

Więcej
REKLAMAMaszyny rolnicze

Maszyny rolnicze

Więcej

Przejdź do góry strony