Skocz do głównej treści strony
REKLAMA

Zwycięskie Koło z Mostów

Data: 27-05-2023

Koło Gospodyń Wiejskich z Mostów w Gminie Nowa Wieś Lęborska zwyciężyło w rywalizacji kół gospodyń wiejskich podczas Bitwy Regionów, odbywającej się w Krępie Słupskiej. W wyjazdowych występach kulinarnych przedsiębiorczym gospodyniom towarzyszył wicestarosta Edmund Głombiewski.

- W naszym powiecie funkcjonuje wiele doskonałych kół gospodyń wiejskich, a o ich potencjale możemy przekonać się przy wielu okazjach, np. podczas dożynek powiatowych. Teraz panie udowodniły, że są najlepsze, pokonując rywalki z innych sołectw, które również prezentowały bardzo wysoki poziom kulinarnych umiejętności – mówił po powrocie z Bitwy Regionów wicestarosta Edmund Głombiewski – Serdecznie gratuluję sukcesu paniom z Mostów i mam nadzieję, że w kolejnych etapach Bitwy Regionów okażą się w równie smakowity sposób skuteczne w konfrontacji z konkurentkami.
Panie z Koła Gospodyń w Mostach podbiły serca konkursowego jury potrawą „Kaczka faszerowana z sosem żurawinowym”.
W ubiegłym roku Bitwa Regionów – kulinarny konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich odbywał się również w Krępie, ale Kaszubskiej – w gminie Nowa Wieś Lęborska. Konkurs, połączony ze sportową imprezą biegową przyciągnął do Krępy tłumy obserwatorów i chętnych do spróbowania kultywowanych przez KGW tradycyjnych potraw sporządzanych na podstawie przekazywanych z pokolenia na pokolenie przepisów kuchni regionalnej. Podobnie jak rok temu – w tym również z terenów Aeroklubu Słupskiego, gdzie odbywał się konkurs, nikt nie wyjechał głodny.
Gratulujemy paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Mostach sukcesu i trzymamy kciuki za zwycięstwo w kolejnych etapach rywalizacji, której patronują: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowy Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

Zdjęcia: Zwycięskie Koło z Mostów / Aktualności (powiat-lebork.com)

Grafika 1: Zwycięskie Koło z Mostów
Grafika 2: Zwycięskie Koło z Mostów
Grafika 3: Zwycięskie Koło z Mostów

Polecamy

REKLAMAOgłoszenie Starosty Lęborskiego

Ogłoszenie Starosty Lęborskiego

Więcej
REKLAMAOgłoszenie Starosty Lęborskiego

Ogłoszenie Starosty Lęborskiego

Więcej
REKLAMAOgłoszenie Starosty Lęborskiego

Ogłoszenie Starosty Lęborskiego

Więcej

Pogoda w Lęborku

Polecamy

REKLAMAAparaty słuchowe

Aparaty słuchowe

Więcej
REKLAMAMaszyny rolnicze

Maszyny rolnicze

Więcej

Przejdź do góry strony