Skocz do głównej treści strony
REKLAMA

Wybuchowa niespodzianka w Łebie

Data: 15-03-2023

Policjanci zabezpieczali na terenie Łeby miejsce, w którym zostały znalezione okrętowe rakiety ratownicze. Na to znalezisko natknęli się robotnicy prowadzący prace przy budowie Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego. Rakiety zostały podjęte przez wojskowy patrol saperski.

W miniony wtorek około godziny 9 rano dyżurny lęborskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o znalezieniu niewybuchów na terenie budowy Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego. Dokopali się do nich robotnicy podczas prac ziemnych. Okazało się, że to 8 skorodowanych okrętowych rakiet ratowniczych. Powiadomieni o tej sytuacji policjanci niezwłocznie pojechali we wskazane miejsce i zabezpieczyli teren do czasu przyjazdu wojskowych saperów. Niewybuchy zostały podjęte i przetransportowane na wojskowy poligon.

Przypominamy o zachowaniu ostrożności w przypadku takich znalezisk. W razie zauważenia niewybuchu należy trzymać się z daleka od miejsca, w którym się znajduje i niezwłocznie powiadomić Policję.

Mat i zdjęcie: https://lebork.policja.gov.pl/

Grafika 1: Wybuchowa niespodzianka w Łebie

Polecamy

REKLAMAOgłoszenie Starosty Lęborskiego

Ogłoszenie Starosty Lęborskiego

Więcej

Pogoda w Lęborku

Przejdź do góry strony