Skocz do głównej treści strony
REKLAMA

Starosta Tomasz Litwin z wizytą w Gminie Cewice

Data: 05-06-2024

Starosta Lęborski Tomasz Litwin oraz wicestarosta Adrian Wenta wspólnie z wójtem Jerzym Bańką omawiali temat nielegalnego składowiska odpadów w Kamieńcu. Udali się w pobliże składowiska, żeby na miejscu zobaczyć skalę problemu, z jakim musi mierzyć się Gmina Cewice.

Starostowie zapewnili o wsparciu dla podejmowanych przez wójta działań, zmierzających do znalezienia sposobu na usunięcie odpadów. Według najnowszego kosztorysu, koszty usunięcia mogą wynieść 43 mln złotych netto, co znacząco przekracza możliwości finansowe Gminy Cewice. Wójt gminy zabiega o pomoc u Wojewody Pomorskiej, a systemowe rozwiązanie kwestii nielegalnych składowisk zapowiada także minister klimatu i środowiska.

Postępowanie w sprawie nielegalnego składowania odpadów w Kamieńcu prowadzi Prokuratura Okręgowa w Słupsku, która przedstawia zarzuty kolejnym osobom związanym ze sprawą. Dotychczas na składowisku w Kamieńcu doszło do kilkudziesięciu pożarów, według biegłych prawdopodobną przyczyną kilkunastu z nich było podpalenie. Koszty dotychczasowych akcji gaśniczych sięgnęły już niemal 400 tys. złotych.

Zdjęcia: Gmina Cewice

Grafika 1: Starosta Tomasz Litwin z wizytą w Gminie Cewice
Grafika 2: Starosta Tomasz Litwin z wizytą w Gminie Cewice
Grafika 3: Starosta Tomasz Litwin z wizytą w Gminie Cewice

Polecamy

REKLAMAOgłoszenie Starosty Lęborskiego

Ogłoszenie Starosty Lęborskiego

Więcej
REKLAMAOgłoszenie Starosty Lęborskiego

Ogłoszenie Starosty Lęborskiego

Więcej
REKLAMAOgłoszenie Starosty Leborskiego

Pogoda w Lęborku

Polecamy

REKLAMAAparaty słuchowe

Aparaty słuchowe

Więcej
REKLAMAMaszyny rolnicze

Maszyny rolnicze

Więcej

Przejdź do góry strony