Skocz do głównej treści strony
REKLAMA

Sienkiewicza w przebudowie

Data: 31-08-2023

Duże zmiany na ulicy Sienkiewicza od skrzyżowania z Grunwaldzką do Wojska Polskiego. Przebudowa ulicy to jeden z elementów rewitalizacji Parku im. Marii i Lecha Kaczyńskiej. W ramach dużej inwestycji wyremontowana zostanie także pobliska ulica Grunwaldzka oraz wiele budynków komunalnych przy ulicach Sienkiewicza i Grunwaldzkiej. Metamorfozę przejdzie też Park im. Marii i Lecha Kaczyńskich. Warta ponad 9 mln złotych inwestycja została podzielona na 3 części. Miasto Lębork na ten cel pozyskało 7 mln złotych z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych. Wszystko ma być gotowe do 31 sierpnia 2024 roku.

Na ulicy Sienkiewicza (na zdjęciach) projekt przewiduje wybudowanie 39 miejsc postojowych, zieleń, ławki, nowe oświetlenie. Udrożniony zostanie przejazd do ulicy Wojska Polskiego. Na Sienkiewicza na odcinku od Grunwaldzkiej w kierunku Wojska Polskiego wprowadzony docelowo zostanie ruch jednokierunkowy.

Remont przejdzie także ulica Grunwaldzka (od ul. Boh. Monte Cassino do ul. Sienkiewicza). Ulica zyska nową kanalizację deszczową, jezdnię, chodniki, oświetlenie i wyniesione skrzyżowanie.

Grafika 1: Sienkiewicza w przebudowie
Grafika 2: Sienkiewicza w przebudowie
Grafika 3: Sienkiewicza w przebudowie
Grafika 4: Sienkiewicza w przebudowie

Polecamy

REKLAMAOgłoszenie Starosty Lęborskiego

Ogłoszenie Starosty Lęborskiego

Więcej
REKLAMAOgłoszenie Starosty Lęborskiego

Ogłoszenie Starosty Lęborskiego

Więcej
REKLAMAOgłoszenie Starosty Lęborskiego

Ogłoszenie Starosty Lęborskiego

Więcej

Pogoda w Lęborku

Polecamy

REKLAMAAparaty słuchowe

Aparaty słuchowe

Więcej
REKLAMAMaszyny rolnicze

Maszyny rolnicze

Więcej

Przejdź do góry strony