Skocz do głównej treści strony

Potrykus na Mistrzostwach

Data: 01-02-2023

Wojciech Potrykus, na co dzień trener i zawodnik pierwszoligowej drużyny tenisa stołowego Poltarex Pogoni Lębork reprezentował Lębork i Polskę w Mistrzostwach Świata Weteranów w Tenisie Stołowym w Muskat (Oman). Międzynarodowa impreza z udziałem 1600 zawodników z 69 krajów odbyła się w dniach od 15 do 21 stycznia 2023 roku.

Lęborczanin rywalizował w kategorii 60-64 lat w której wystąpiło ok. 130 zawodników. W eliminacjach grupowych pokonał kolejno : Desai Shekhara (Indie) 3:0, Abisa Ahmeta Cemila (Turcja) 3:0 i Hassana Abdula Ghang Abdul Megida Nassera (Oman) 3:0 i awansował do turnieju głównego z udziałem 64 zawodników. W 1/32 pokonał Lakhwani Hareshbhai Shewakrama (Indie) 3:0, w 1/16 wygrał  Łukaschka Franka (Niemcy) 3:0 a w 1/8 Saporbajewa Nurdina (Bułgaria) 3:2, by w ćwierćfinale w walce o medal ulec numerowi jeden tej kategorii Wang Yan Shengowi (Niemcy) 0:3. Ostatecznie Wojciech Potrykus został sklasyfikowany w kategorii wiekowej 60-64 na miejscu 5-8 na świecie. Jest duży sukces ponieważ na poprzednich mistrzostwach hiszpańskim Alicante był sklasyfikowany na miejscach 65-128.

Wojciech Potrykus wystąpił także w parze z Krzysztofem Piotrowskim (Toruń) w rozgrywkach gier podwójnych mężczyzn w kategorii wiekowej 50-55 , gdzie po wygraniu eliminacji grupowych w 1/16 turnieju trafili na rozstawionych z numerem 1 parę Fejer-Konnert Andreas (Rumunia)/Vendelbo Henryk (Dania), której ulegli 1:3 i zostali sklasyfikowani na miejscach 17-32.

Materiał  i zdjęcia: UM Lębork

Grafika 1: Potrykus na Mistrzostwach