Skocz do głównej treści strony
REKLAMA

Dzień dziecka w Lęborku

Data: 31-05-2024

Zapraszamy do aktywnego udziału w wydarzeniach Dnia Dziecka w Lęborku. W dniach 31 maja – 3 czerwca miasto zamieni się w centrum radości i wspólnego świętowania, oferując liczne atrakcje przede wszystkim dla najmłodszych mieszkańców, ale nie tylko. W tych dniach, Lębork stanie się centrum różnorodnych atrakcji dla całych rodzin. Miasto będzie tętnić życiem i zaprasza wszystkich mieszkańców oraz gości do wspólnej zabawy!

Zapraszamy do zapoznania się z atrakcjami:

 W piątek 31 maja 2024 – inauguracyjne seanse kina plenerowego na Placu Pokoju. Pokazy filmowe przeznaczone zarówno dla najmłodszych widzów, jak i dorosłych. Pierwsze 150 osób otrzyma bezpłatne leżaki. Wstęp na wszystkie seanse jest darmowy. Wcześniej, od godziny 15:00 animacje na placu Pokoju.

Harmonogram:

19:45 – Animacja „Miraculous: Biedronka i Czarny Kot”

21:45 – Film „Bezmiar”

Od godziny 15:00 tego dnia na Placu Pokoju przygotowano liczne atrakcje dla dzieci: bańki mydlane, święto kolorów, występ smoka Edzia oraz różnorodne zabawy, konkursy i animacje.

 Dzień Dziecka z Polskim Czerwonym Krzyżem

W sobotę 1 czerwca 2024 r., godz. 10:00 – 16:00 na Plac Pokoju w Lęborku zaprasza Polski Czerwony Krzyż. W programie są między innymi:

▪️ Prezentacje Grup Ratowniczych PCK

▪️ Pokazy sprzętu Komendy Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej

▪️ Pokazy pierwszej pomocy

▪️ Zbiórka żywności dla potrzebujących

▪️ Dmuchańce, zjeżdżalnie i animacje dla dzieci

13:00 – Utworzenie symbolicznego żywego Czerwonego Krzyża

17:00 – Występ Narodowej Kapeli Bandurzystów Ukrainy na skwerze przy Placu Pokoju

 Również w sobotę 1 czerwca LCK „Fregata” zaprasza do kina na zabawę „Szczęśliwy fotel”. Podczas seansów animacji „Garfield” o godz. 15:45 oraz 17:45, w ramach zabawy „Szczęśliwy fotel” dzieci mają szansę znaleźć niespodzianki pod swoimi miejscami.

 W niedzielę 2 czerwca 2024 r., godz. 9:00 – 13:00 serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na festyn „Wędkarze dzieciom”, które odbędzie się nad oczkiem wodnym „Kaflarnia” przy ul. Gierymskiego/Lipowej.

W zawodach wędkarskich chłopcy i dziewczynki w wieku 7-14 lat będą miały szansę sprawdzić swoje umiejętności łowieckie i może liczyć na drobne upominki. Dodatkowe atrakcje w postaci gier i zabaw na świeżym powietrzu zapewnią dzieciom radość i niezapomniane wrażenia.

 Dzień Dziecka na Placu Pokoju

W poniedziałek 3 czerwca 2024 r., godz. 13:00 – 19:00 scena na Placu Pokoju będzie pełna występów tanecznych i muzycznych. Wystąpią między innymi: grupy taneczno-gimnastyczne „To i Owo” z MDK, grupy i zespoły taneczne ze Szkoły Podstawowej nr 8, Akademii Rozwoju Twórczego, „Luz” i „Luzik” z MDK oraz Powiatowego Ogniska Artystycznego, grupy taneczne i akrobatyczne „Balans”, „Arabesque” i „Top-hop” z MDK oraz Studia Tańca FLIC, BRAVO oraz Replay.

Oprócz tego, na scenie pojawią się soliści z „Pracowni wokalnej” z MDK oraz LCK „Fregata”.

Dodatkowe atrakcje:

▪️ Zamki dmuchane, zjeżdżalnie

▪️ Pokazy wozu strażackiego i wyposażenia OSP Lębork

▪️ Stoiska Miejskiej Biblioteki Publicznej, Stowarzyszenia EDUQ, Farm Frites Poland S.A., Nadleśnictwa Lębork, referat ds. Odpadów Komunalnych Urzędu Miejskiego oraz Ence Pence, Sensoludek ze strefą dla dzieci.

 3 czerwca w godz. 10.00 - 16.00 zapraszamy do Muzeum w Lęborku. W tym wyjątkowym dniu chcielibyśmy na chwilę oderwać dzieci od smarfonów, telewizorów oraz obowiązków szkolnych, proponując niezwykłą wystawę o dawnych zabawkach. „Bierki, pchełki czyli heca na czternaście fajerek” to tytuł ekspozycji, która, jak żadna inna przenosi do czasów dzieciństwa. Będzie to niepowtarzalna okazja zobaczyć jakimi zabawkami bawili się rodzice i dziadkowie! Czeka tu tablica, po której pisze się kredą, drewniane klocki, samochodziki na baterie, lalki, misie a także tornistry, liczydła oraz gry, którymi dawniej bawiły się dzieci.

Wystawa została stworzona z prywatnej kolekcji pana Piotra Armatowskiego, który od lat zbiera zabawki z czasów PRL. Wejście na wystawę jest bezpłatne.

Grafika 1: Dzień dziecka w Lęborku

Polecamy

REKLAMAOgłoszenie Starosty Lęborskiego

Ogłoszenie Starosty Lęborskiego

Więcej
REKLAMAOgłoszenie Starosty Lęborskiego

Ogłoszenie Starosty Lęborskiego

Więcej
REKLAMAOgłoszenie Starosty Leborskiego

Pogoda w Lęborku

Polecamy

REKLAMAAparaty słuchowe

Aparaty słuchowe

Więcej
REKLAMAMaszyny rolnicze

Maszyny rolnicze

Więcej

Przejdź do góry strony