Zakończyła się przebudowa kładki dla pieszych nad rzeką Łebą w rejonie Parku Chrobrego i Kompleksu Rekreacyjnego przy ul. 8 Maja. Przebudowana została wisząca nisko nad lustrem wody instalacja elektryczna i teletechniczna. Nisko przechodzące nad wodą kable były dużym utrudnieniem dla kajakarzy coraz częściej przypływających do naszego miasta od strony Łęczyc. Dzięki przebudowie i podniesieniu instalacji przy kładce prześwit pod nią w zależności od poziomu wody zwiększył się o 80-100 cm.
Przyjaźniejsze dla kajakarzy jest także miejsce wodowania kajaków na Okalicy na przystani kajakowej. W uzgodnieniu z Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie poprawiono spławność rzeki poprzez wybranie kamieni przy pomoście. Dzięki temu zwiększyła się głębokość rzeki w miejscu wodowania kajaków oraz zmniejszyło się ryzyko uszkodzenia kajaków o wystające kamienie.
Wszystkie te działania poprawiły atrakcyjność coraz popularniejszej turystyki wodnej wokół Lęborka.
Jesienią 2020 roku w naszym mieście zakończono budowę dużej przestani kajakowej. Wraz z przenoską powstała ona przy bulwarze wzdłuż rzeki Łeby w okolicach wiaduktu i zamku. Kajakarze przypływający rzeką Łebą od strony Łęczyc mogą korzystać z pomostu, przenieść kajaki przez bulwar i wodować je na pobliskiej rzece Okalicy. Stamtąd dalej ruszają w kierunku rzeki Łeby. Przystań kajakowa pozwoliła na bezpieczne i wygodne ominięcie jazu przy zamku i Kanału Młyńskiego oraz stała się miejscem, gdzie w komfortowych warunkach można rozpocząć lub zakończyć kajakowy spływ, zjeść posiłek, wysuszyć kajaki i odpocząć.
Warto zaznaczyć, że lęborska przystań to jedno z wielu miejsc jakie powstały lub jeszcze powstają na rzece Łebie w ramach projektu „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Rzeka Łeba – Uwolnij Energię”. Podobne przystanie i miejsca dla kajakarzy w ramach unijnego projektu są w Paraszynie, Bożympolu Małym i Wielkim, Wielistowie, Łęczycach, Chocielewku, Poraju, Gaci i w Łebie.