Skocz do głównej treści strony
REKLAMA

Apaka już czynna

Data: 28-03-2025

Starosta Lęborski Tomasz Litwin uczestniczył w uroczystym otwarciu pomieszczenia  służącego tzw. nieformalnej edukacji i współpracy międzypokoleniowej. „APKA” otwarta została w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego.

Pomieszczenie APKI, zlokalizowane w dawnych pomieszczeniach szkolnej stołówki zostało gruntownie wyremontowane, ale z zachowaniem charakteru historycznego wystroju, zgodnego z ogólnym wizerunkiem szkoły. Zgodnie z założeniami projektu, chodziło o stworzenie warunków do nieformalnej edukacji oraz współpracy międzypokoleniowej: młodzieży licealnej, rodziców uczniów, absolwentów szkoły, sympatyków I LO w Lęborku i seniorów. Dysponentami APKI są: samorząd szkolny, samorządy klasowe, Rady Rodziców i seniorzy, mający siedzibę w budynku szkoły, a także inni mieszkańcy miasta - po uzgodnieniu z administracją szkoły.

Środki na realizację przedsięwzięcia pochodzą z Funduszu Grantowego „Fabryka Lokalnych Innowacji", przy wsparciu sponsora – Farm Frites Poland S.A.

W uroczystym otwarciu APKI uczestniczyli wraz ze starostą: dyrekcja szkoły, reprezentantka sponsora, przedstawiciele administracji LO, środowisk senioralnych i samorządu szkolnego oraz szkolny konserwator, który realizował większość prac remontowych.

Fotorelacja : Apka Już Czynna / Aktualności

Materiał i Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Lęborku 

Otwarcie pomieszczenia APKI w I LO w Lęborku
Otwarcie pomieszczenia APKI w I LO w Lęborku

Polecamy

REKLAMAGabriel

Pogoda w Lęborku

Polecamy